چهارشنبه, 2 تير 1400
  • ساعت : ۹:۰:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ 
  • کد خبر : ۲۰۷۷۷۴
تاكید دكتر قوامی بر استفاده استان خراسان شمالی از ظرفیت بند واو تبصره 5 قانون بودجه در خصوص جذب اوراق تسویه
دومین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه استان خراسان شمالی باحضور دکتر قوامی معاون محترم حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی و دکتر وحیدی نماینده مردم شریف بجنورد درمجلس شورای اسلامی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، این جلسه که با حضور دکتر قوامی معاون محترم حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی  و دکتر وحیدی نماینده مردم شریف بجنورد درمجلس شورای اسلامی ، درخشانی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی ، یعقوبی نژاد مدیرکل امور مالیاتی ،  هدایتی مدیریت امور شعب بانک ملی و دبیر کمیسیون هماهنگی بانک ها ، ناطقی مدیریت شعب بیمه ایران و امانی معاون گمرکات  و شهرداران شهرهای استان بود در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی صورت پذیرفت .

درخشانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در ابتدای جلسه به قرائت دستور کار جلسه پرداخت و فرموداز 24 میلیارد تومان جذب اوراق تسویه استان مبلغ 9 میلیارد تومان در قالب نوع اول ( تهاتر با اداره کل امور مالیاتی ) و مبلغ 15 میلیارد و 700 میلیون تومان در قالب نوع دوم ( تهاتر بانکی ) می باشد .

ایشان در ادامه به دو نکته که مشخص نبودن وضعیت سهمیه بانک ها جهت تهاتر نوع دوم در سال آینده و دغدغه پیمانکاران از این جهت که استفاده پیمانکاران از اوراق تسویه منوط به قطعی شدن مالیات می باشد که در صورت عدم موفقیت جهت دریافت اوراق می بایست نسبت به پرداخت مالیات اقدام گردد اشاره داشت .

روحانی رییس انجمن پیمانکاران استان در ادامه به ارائه مشکلات پیمانکاران در جذب اوراق پرداخت و فرمود جذب استان خراسان شمالی بسیار پایین است و علت آن ناهماهنگی دستگاههای مرتبط می باشد .

در ادامه زارعی شهردار بجنورد به اقدامات شهرداری برای جذب اوراق استان اشاره داشت و فرمود جذب اوراق بسیار سخت می باشد و هماهنگی و همکاری دستگاههای مانند برنامه و بودجه و ... را می خواهد .

دکتر قوامی معاون محترم حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه ضمن استماع گزارش مدیران و رییس انجمن پیمانکاران فرمود ظرفیت بند واو تبصره 5 در خصوص تسویه طلب بخش خصوصی از دستگاههای اجرایی با بدهی مالیاتی و بانکی فرصت مناسبی است که استان خراسان شمالی باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشد . وی در قسمت دوم مطالبات به موضوع تصویب 32 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در قالب بند الف تبصره 18 قانون بودجه پرداخت و افزود این موضوع می تواند ظرفیت خوبی در جهت ایجاد اشتغال برای استان باشد .

دکتر قوامی در ادامه عنوان کرد  قانون گذار در بودجه 1400 با توجه به وضعیت کشور در کمیسیون برنامه و بودجه برای بدهی تامین اجتماعی و پیمانکاران شرایط را تسهیل نموده است .ایشان همچنین فرمود ضمن استفاده از ظرفیت نمایندگان محترم مجلس وزارت اقتصاد و دارایی در جهت تسهیل روندها اقدامات لازم را انجام می دهد. وی همچنین از دستگاههای اجرایی خواست پروژه هایی که ردیف بودجه دارند را در اولویت جذب اوراق تسویه قرار دهند.

دکتر وحیدی نماینده مردم شریف بجنورد درمجلس شورای اسلامی در ادامه به بحث تولید و تقویت حوزه اقتصاد اشاره کرد و افزود استان خراسان شمالی دارای بیشترین رشد تورم و کمترین درآمد می باشد و برای اینکه استان از این شرایط خارج شود باید خلق سرمایه نماییم .وی همچنین به آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی ، پشتیبانی و رفع موانع تولید برای سرمایه گذاران تاکید داشت .

در ادامه جلسه یعقوبی نژاد مدیرکل امور مالیاتی به ارائه گزارش بند و تبصره 5 پداخت و افزود ما طلبی از پیمانکاران نداریم به محض اینکه دستورالعمل می رسد با ادارت برنامه و بودجه و اقتصاد و دارایی جلسات تخصصی گذاشته می شود و اقدامات لازم صورت می پزیرد. ایشان در ادامه مشکل اصلی در جذب را قطعی نشدن طلب پیمانکاران از دستگاههای اجرایی دانست و در خصوص درآمدهای مالیاتی فرمود وخوشبختانه رشد خوبی داشته ایم و بیش از 50 درصد وصولی ما از شرکت های بزرگ نظیر آلومینیا و پتروشیمی می باشد.

هدایتی مدیریت امور شعب بانک ملی نیز در ادامه جلسه به ارائه گزارش عملکرد کمیسیون هماهنگی بانک های استان اعم از منابع ، مصارف و مطالبات پرداخت .

ناطقی مدیریت شعب بیمه ایران - خراسان شمالی نیز بر پیگیری به منظور عقد قراردادهای بیمه شرکت های بزرگ استان با بیمه های داخل استان تاکید داشت .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.5.0
    V6.0.5.0