چهارشنبه, 2 تير 1400
  • ساعت : ۱۱:۲۲:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ 
  • کد خبر : ۲۰۷۱۸۳
مدیركل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در مصاحبه رادیویی با برنامه صبح اترك استان
درخشانی عنوان کرد : انتخابات هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری در نیمه دوم اردیبهشت ماه یا نیمه اول خرداد ماه برگزار خواهد شد .

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور اقتصادي و دارائي خراسان شمالي ، درخشانی در خصوص سوال مجری برنامه صبح اترک استان با موضوع برگزاری مجمع انتخابات اقتصادی استان اعلام نمود انتخابات اقتصادی استان تحت عنوان هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانهاست قرار است در نیمه دوم اردیبهشت ماه یا نیمه اول خرداد ماه برگزار شود . لازم به ذکر است سازمان بورس اعلام کرد به افرادی که می خواهند کاندید ای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت شوند تا 28 فروردین ماه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند .

درخشانی در ادامه افزود افرادی که دارای توانایی اقتصادی و مالی هستند و جزء فعالین اقتصادی بوده و دارای شرایط ثبت نام از جمله دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و ...هستند در سامانه setan.seo.ir ثبت نام نمایند .

مدیرکل امور اقتصادي و دارائي خراسان شمالي در ادامه عنوان نمود  از 730 هزار نفر سهامدار سهام عدالت استان حدود 528 هزار نفر روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند که این افراد می توانند در انتخابات هیات مدیره شرکت نمایند و اینکه چه افرادی می توانند در انتخابات رای دهند فرمود افرادی که در سامانه سجام ثبت نام نموده اند .

درخشانی در ادامه افزود برگزاری انتخابات از آن جهت مهم است که هیات مدیره می تواند بر اساس آیین نامه آزاد سازی سهام عدالت 30 درصد از حجم سرمایه شرکت سرمایه گذاری که مبلغی حدود 1800 میلیارد تومان را صرف سرمایه گذاری در پروژه های انتفاعی و سود ده  استان نمایند . و در نتیجه سود ناشی به سهامداران سهام عدالت برمی گردد و از این جهت انتفاع و سود نصیب اعضاء شرکت های سرمایه گذاری استان خواهد شد .

درخشانی در پایان اعلام نمود اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استان 5 نفر عضو اصلی و دو نفر علی البدل می باشند و حق رای بر اساس تعداد سهام می باشد .و افراد می توانند با خرید حداقل 500 هزار تومان سهام وسخراش سهامدار شده و در انتخابات شرکت نمایند .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.5.0
    V6.0.5.0