چهارشنبه, 2 تير 1400
  • ساعت : ۱۱:۴۷:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ 
  • کد خبر : ۲۰۷۰۱۸
برگزاری جلسه هم اندیشی ذیحسابان دستگاه های اجرایی
اولین جلسه هم اندیشی ذیحسابان استان با حضور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، دراین جلسه که با حضور درخشانی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی، خداوردیان معاون نظارت مالی و رییس خزانه معین و ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان برگزار شد. درخشانی ضمن تبریک سال نو و اشاره به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری تعیین و اعلام گردید فرمود با توجه به اینکه اکثر شعارها در حوزه اقتصادی و کسب و کار می باشد به تبع آن وظایف همکاران امور اقتصادی و دارایی سنگین تر می شود و اینکه رتبه ایران در حوزه کسب و کار 128 می باشد زیبنده ی کشوری با این همه منابع نمی باشد و شاید مهمترین عامل آن، وجود قوانین زیاد و موانع اجرایی ست که منجر به چنین نتیجه ای گردیده است.  

 درخشانی در ادامه فرمود با توجه به اینکه سامانه خزانه داری الکترونیک بسیاری از مسائل پیش روی ذیحسابان را تسهیل می نماید همکاری و همراهی شما ذیحسابان در این زمینه مثمر ثمر خواهد بود. همچنین اظهار داشت: در حوزه مولدسازی اموال، چند مورد از دارایی های مازاد، آماده واگذاری می باشد که مبلغ قابل توجهی به اعتبارات استان تزریق خواهد شد. و در بحث اوراق تسویه که پتانسیل خوبی می باشد به صورت سرجمع در اختیار کل کشور قرار می گیرد و نیازمند مشاوره ذیحسابان به دستگاه ها خواهد بودکه در شهرداری بجنورد حدوداً 20میلیارد تومان از اوراق تسویه استفاده نموده اند.

در ادامه خداوردیان معاون نظارت مالی  و رییس خزانه معین استان تأکید بر پیگیری تسویه وجوه نامشخص و چک های بین راهی و تعیین تکلیف وجوه بلاتکلیف ازسوی ذیحسابان نمود که مقرر شد براساس بخشنامه جناب آقای اکرمی این وجوه به حساب وجوه نامشخص خزانه واریز گردد و پس از یک سال به حساب درآمد متفرقه واریز شود. که پیرو این موضوع، ذیحسابان عدم همکاری دستگاه های اجرایی را مانع اصلی در تعیین تکلیف وجوه مذکور بیان کردند. خداوردیان در ادامه بر ارائه به موقع صورت حساب های ماهانه دستگاه های اجرایی به اداره تمرکز و تلفیق و تسویه اقلام سنواتی تأکید نمود و فرمود با توجه به اینکه منبعد بایستی درخواست وجه ها به صورت الکترونیکی ارسال شود و مسئولیت این موضوع با ذیحسابان می باشد لذا هماهنگی لازم را با اداره انفورماتیک داشته باشند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.5.0
    V6.0.5.0