جمعه, 3 بهمن 1399
  • ساعت : ۱۰:۴۱:۴۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ 
  • کد خبر : ۲۰۲۷۹۷
برگزاری نشست خبری
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در جمع خبرنگاران رسانه های خراسان شمالی گزارش عملکرد اداره کل را تشریح نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراقتصادی ودارایی خراسان شمالی ، مجید درخشانی مدیر کل امور اقتصادی ودارایی در ابتدای جلسه به درآمدهای استانی اشاره کرد وافزود تا پایان آذرماه 93درصد درآمدهای مصوب ، محقق شده ودرصد تحقق نسبت به مصوب 124درصد می باشد .

درخشانی در ادامه به میزان ارزش و سرمایه گذاری سهام عدالت استان اشاره کرد وافزود با توجه به ارزش دارایی های این شرکت و در پیش بودن انتخابات هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام ، ثبت نام اعضای این شرکت در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) الزامی است.

وی با بیان این که میانگین ثبت نام سجام در کشور ۲۵ درصد است ، افزود: با وجود اینکه خراسان شمالی از استان هایی است که ثبت نام اعضای شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت آن در سامانه سجام ۳۸ درصد بود اما تا ۵۰ درصد سهامداران در این سامانه نامنویسی نکنند، انتخابات برگزار نخواهد شد.

درخشانی با بیان اینکه افزون بر نیمی از جمعیت خراسان شمالی عضو شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت هستند، گفت: شمار اعضای این شرکت به ۵۳۸ هزار نفر رسیده که ۷۳ درصد از دارندگان سهام عدالت را شامل می شود و اگر چه در ثبت نام سجام در رده پنجم کشور هستیم اما باید نیمی از اعضا ثبت نام کنند تا بتوان انتخابات هیات مدیره را برگزار و رای گیری کرد.

وی از سهامدارانی که مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده و عضو شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت در استان هستند خواست تا حتما با ثبت نام در سامانه سجام،  کد احراز هویت دریافت کنند و افزود: افرادی که در این سامانه ثبت نام نکنند نمی توانند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند

درخشانی در ادامه وی مطالبات پیمانکاران خراسان شمالی از دستگاه های اجرایی را سه هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: استفاده از اوراق خزانه و اوراق تسویه برای پرداخت مطالبات و یا تهاتر بدهی های مالیاتی و بانکی فرصت خوبی است که پیمانکاران می توانند از آن استفاده کنند.  مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی از ورود شهرداری های بجنورد و شیروان به چرخه استفاده از این اوراق خبر داد و گفت: هم اکنون شهرداری بجنورد بخشی از مطالبات هزار میلیاردی خود از دستگاه های دولتی را به این شکل تهاتر کرده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0