جمعه, 3 بهمن 1399
  • ساعت : ۱۲:۴۲:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ 
  • کد خبر : ۱۹۴۶۴۴
برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی
اولین جلسه" شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در سال 1399 با حضور درخشانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و مدیران استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ،  این جلسه که با حضور درخشانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ، ،یعقوبی نژاد مدیر کل امور مالیاتی ، ، هدایتی مدیریت امور شعب بانک ملی ، نوایی معاون مدیر اموال تملیکی ، باقری معاونت گمرکات استان و  اوی زاده معاونت امور شعب بیمه ایران بود در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برگزار شد .

درخشانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضوربموقع مدیران در جلسه به تشریح برنامه های وزارت اقتصاد در سال جهش تولید اعم از مولد سازی دارایی ها ، تامین مالی واحدهای تولیدی ، توسعه سرمایه گذاری، توسعه تجارت خارجی و انظباط مالی پرداخت . ایشان در ادامه  فرمود 90 درصد بودجه امسال مربوط به وزارت اقتصاد است و عملا درآمد نفتی نداریم etf)) و سپس به عرضه سهام پالایشی ها ، فلزی و خودرویی ها  تا پایان شهریور ماه اشاره کرد .

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی به تشریح بورس و بازار سرمایه پرداخت و افزود مهمترین هدف در بورس مردمی سازی و عمق بخشیدن به بازار سرمایه است که خوشبختانه به بهترین نحو صورت می پذیرد . ایشان در ادامه به موضوع بهبود فضای کسب و کار ، جلسات هیات مقررات زدایی اشاره کرد و فرمود مدیران دستگاههای تابعه اگر قوانین و مقررات نیاز به اصلاح در اداره خود دارند معرفی تا در جلسات هیات مقررات زدایی وزارت متبوع مطرح شود.

در ادامه جلسه یعقوبی نژاد مدیرکل امور مالیاتی به ارائه گزارش عملکرد اداره کل امور مالیاتی علی الخصوص درآمدهای مالیاتی اعم از مالیات مستقیم و ارزش افزوده در سال 1398 پرداخت . ایشان در ادامه به ارائه آمار استرداد ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری ها و اعلام تعداد اظهارنامه ها که اغلب توافقی بوده پرداخت .

هدایتی مدیریت امور شعب بانک ملی در ادامه جلسه ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری جلسه شورای مدیران جهت طرح مشکلات و آسیب ها و حمایت مدیران اقتصادی ، به ارائه گزارش منابع ، مصارف و مطالبات سیستم بانکهای استان پرداخت .

اوی زاده معاونت بیمه ایران به ارائه گزارش صنعت بیمه در استان اشاره داشت و از رشد پرداخت خسارت مردم خبر داد و افزود خوشبختانه هیچ پرونده آماده پرداختی نداریم .  

در ادامه باقری معاونت گمرکات استان نیز به ارائه گزارش درآمدهای گمرک ، صادرات و واردات پرداخت . ایشان در ادامه به برنامه های گمرک در سال جهش تولید اشاره داشت .

نوایی معاون مدیر اموال تملیکی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد اموال تملیکی استان و میزان قاچاق کالا در سال جاری پرداخت.

 درخشانی در پایان جلسه درخواست کرد از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی جهت حضور در بحث های اقتصادی و تبیین وظایف  و انتظارات وزارت امور اقتصادی و دارایی حضور داشته باشند ..

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0