جمعه, 3 بهمن 1399
  • ساعت : ۱۵:۴۸:۲۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ 
  • کد خبر : ۱۹۴۰۱۷
حضور مدیر كل امور اقتصادی و دارایی در صدا و سیمای خراسان شمالی
درخشانی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای خراسان شمالی در خصوص بورس و صندوق های ETF سخن گفت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی  ، درخشانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای خراسان شمالی در پاسخ به سوال مجری صدا و سیما که صندوق سرمایه گذاری یا ETF  چیست فرمود مجموعه ای یا سبدی از سهام دارایی های دولت اطلاق می شود که قابل معامله (خرید و فروش ) در بورس می باشد که بر اساس سیاست های مقاومتی که یکی از اصلی ترین بندهای سیاست های ابلاغی بحث مردمی سازی اقتصاد می باشد باید بتوانیم حدالامکان تعداد زیادی از جامعه رو درگیر فعالیت های اقتصادی کنیم

 درخشانی در خصوص بحث واریز شدن حجم عظیم نقدینگی به بازار بورس افزود ورود نقدینگی در بازار سرمایه و بورس باعث افزایش تولید و همچنین از سرازیرشدن نقدینگی به بازارهای موازی مانند ارز، طلا و مسکن جلوگیری می شود .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در ادامه در خصوص عرضه سهام دولتی در قالب صندوق های ETF یا صندوق یکم فرمود دولت سیاست خوبی را در راستای مردمی سازی اقتصاد پیش گرفته و سهام شرکت های دولتی سودده را برای مردم در قالب صندوق اول که صندوق یکم مالی شامل سهام 3 بانک و 2 بیمه می باشد با 20 درصد تخفیف به مردم عرضه می نماید .

درخشانی در ادامه در خصوص فرآیند ثبت نام و پذیره نویسی صندوق های ETF فرمود افرادی که کد بورسی دارندتا31 اردیبهشت از طریق کارگزاری و افراد فاقد کد بورسی بدون مراجعه به بانک و دفاتر پیش  خوان از طریق اینترنت بانک ، همراه بانک و ... می توانند نسبت به خریدسهام اقدام نمایند .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی در پایان فرمود علاوه بر صندوق یکم قرار است عرضه صندوق پالایشی و صندوق فلزی و خورویی در ادامه صورت پذیرد. و توصیه ما به هم استانی های عزیز این است که قبل از ورود به بازار سرمایه حتما از کارگزاری ها مشاوره گرفته شود سپس اقدام به خرید و فروش در بورس نمایند چرا که هر بازاری که انتظار سوددهی داریم دارای ریسک می باشد گرچه سهام واگذاری دولت در قالب سبد و دارای تخفیف می باشد ریسک بسیار کمی دارد

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0