يکشنبه, 15 تير 1399
  • ساعت : ۹:۱۶:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ 
  • کد خبر : ۱۹۴۳۷۵
برگزاری جلسه كارگروه تخصصی درآمدها وتجهیز منابع استان در سال 1399
اولین جلسه" كارگروه تخصصي درآمدها وتجهيز منابع استان " در سال 1399 درمحل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان با حضور اعضاء ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اموراقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، اولین  جلسه "کارگروه تخصصی درآمدها و تجهیز منابع استان" در سال 1399 در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان با حضور پارسی پور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، درخشانی مدیر کل اموراقتصادی و دارائی و دبیر کارگروه تخصصی درآمدها ، خداوردیان معاون نظارت مالی و رییس خزانه معین استان  و اعضاء کارگروه برگزار گردید.

درابتدای جلسه درخشانی  دبیر جلسه ضمن عرض خیر مقدم  ، به بیان شرح مختصری از درآمدهای وصولی استان تا پایان سال 1398 پرداخت .

در ادامه جلسه حیدری  کارشناس  اداره خزانه به ارایه گزارشی از وضعیت تحقق درآمد های عمومی استان در12 ماهه سال 98 پرداخت که طبق آمار مصوب درآمدها استان در سال 1398 تحقق 41/81 درصدی را در سال گذشته خبر می دهد همچنین با توجه به وصولی درآمدها در سال 1397 ، درآمدهای استان در سال 98 نسبت به97  رشد 20درصدی را نشان میدهد .

در ادامه یعقوب نژاد  مدیرکل امور مالیاتی استان توضیحاتی رادر خصوص وصول درآمدها در سال 98و ردیف های مختلف مالیاتی بیان نمود که بر اساس این گزارش 33% درآمد مربوط به ارزش افزوده ،  29% سهم اشخاص حقوق دولتی و غیر دولتی   26% درآمدها مربوط به  مالیات حقوق ،  6% مربوط به مالیات مشاغل و   5% مستغلات و 1% مربوط به ارث می باشد . سپس به ارائه گزارشی از پرداختی های ارزش افزوده به شهرداری ها و دهیاری پرداخت.

 سپس جعفری  مدیریت  گمرک استان یکی از دلایل مهم عدم تحقق درآمدهای گمرک استان  درسال 98  را  ایجاد انبارهای اختصاصی درواحدهای تولیدی استان و حذف دریافت هزینه انبارداری ،تخلیه و بارگیری برای واحدهای تولیدی استان را اعلام نمود.

سپس پارسی پور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با توجه به کاهش درآمدهای نفتی  و مکلف شدن دولت  به سمت بودجه ریزی  بدون درآمد نفتی در سالهای آتی برگزاری منظم ستاد تجهیز درآمدها را با عنایت به شرایط حاکم کشور را خواستار شد .  ایشان در پایان جلسه از دستگاههای اجرایی که در وصول درآمدها در نیمه ابتدایی سال 98  تلاش و جدیت داشتند تقدیر و تشکر نمود .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0