يکشنبه, 15 تير 1399
  • ساعت : ۱۵:۱۷:۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ 
  • کد خبر : ۱۹۳۰۴۵
مدیر كل امور اقتصادی و دارایی در مصاحبه با صدا و سیمای خراسان شمالی
درخشانی در مصاحبه با صدا و سیمای خراسان شمالی در خصوص بورس و صندوق های ETF سخن گفت ..

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی  ، درخشانی در مصاحبه با صدا و سیمای خراسان شمالی در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما که به نظر شما جمع شدن نقدینگی در جامعه به نفع مردم است یا دولت یا هردو  فرمود اگر بتوانیم این نقدینگی را به بهترین شکل سوق دهیم مطمئنا هم به نفع مردم خواهد بود هم به نفع دولت . چرا به نفع مردم  اگر مردم در بازارهایی که انتظار سوددهی دارند حضور پیدا کنند می تواند باعث رفاه و افزایش درآمد آنها شود . درخشانی در خصوص بحث واریز شدن حجم عظیم نقدینگی به بازار بورس افزود ورود نقدینگی در بازار سرمایه و بورس باعث افزایش تولید و همچنین از سرازیرشدن نقدینگی به بازارهای موازی مانند ارز، طلا و مسکن جلوگیری می شود .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی در ادامه در خصوص عرضه سهام دولتی در قالب صندوق های ETF یا صندوق های قابل معامله صحبت به میان آورد و افزود دولت سیاست خوبی را در راستای مردمی سازی اقتصاد پیش گرفته و سهام شرکت های دولتی سودده را برای مردم در قالب صندوق اول که صندوق یکم مالی می باشد با 20 درصد تخفیف به مردم عرضه می نماید .

درخشانی در ادامه در خصوص فرآیند ثبت نام و پذیره نویسی صندوق های ETF فرمود افرادی که کد بورسی دارند از طریق کارگزاری و افراد فاقد کد بورسی بدون مراجعه به بانک و دفاتر پیش  خوان از طریق اینترنت بانک ، همراه بانک و ... می توانند نسبت به خریدسهام اقدام نمایند .

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی در پایان مصاحبه در خصوص بحث آزاد سازی سهام عدالت نیز افزود برای آزاد سازی سهام دو راه وجود دارد یا با مراجعه به سامانه سهام عدالت https://samanese.irمی توانیم سهام  را آزاد سازی و در اختیار خود بگیریم که بعد از دو ماه سهام در اختیار فرد قرار می گیرد یا به صورت پیش فرض سهام در شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهد ماند و شرکت نسبت به خرید و فروش سهام اقدام نموده و سود سهام را به سهام دار پرداخت می نماید .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0